• Uvoľnenie opatrení v školách a školských zariadeniach v súvislosti s COVID-19

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vzhľadom na zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie COVID-19 Vám chceme dať do pozornosti, že od štvrtka 21. apríla 2022 sa zmiernia opatrenia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 32/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest  použitím respirátora / rúška v spoločných priestoroch školy a školského zariadenia.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 33/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 nebude potrebné nastúpiť automaticky do karantény.

O ďalších zmenách Vás budeme informovať.

• Projekt „ Zatočme s odpadom „ v 5.A

• Áno, aj žiaci v 5.A sa rozhodli porozmýšľať o vyprodukovanom odpade a tejto téme venovali pozornosť, čas i dôvtip. Lebo ......príroda, lebo .......životné prostredie, lebo ........my.

Zamerali sa na propagačné letáky, prospekty, ktoré nachádzame najmä v poštových schránkach. Je ich viac než dosť a nie všetci máme o ne-záujem. Žiaci v rámci projektu vyrábali výstižné, úsmevné nálepky, ktoré upozorňujú, že daná poštová schránka nie je určená pre reklamné letáky a jednoducho ich odmieta.

Grafika a vhodný text určite nedovolia, aby nám bolo doručené to, čo nie je žiadané. Posúďte, či ich nápady splnia svoje poslanie. Lebo: „Keď prší, aj keď slniečko hreje, v našich schránkach miesto pre letáky nie je.“

• Okresné kolo vo vybíjanej

• JE TO TAM! Naše dievčatá zo ZŠ na Malinovského ulici v Partizánskom pod vedením Mgr. Hurčíkovej včera - 12.4.2022 -  vyhrali okresné kolo vo vybíjanej v konkurencii piatich škôl .

Gratulujeme k postupu do regionálneho kola a prajeme veľa ďalších úspechov!

• Prenosné planetárium z Hvezdárne v Partizánskom

• Presnosné planetárium z Hvezdárne v Partizánskom - žiaci 1. - 4. ročníka sa dnes v školskej malej telocvični zúčastnili na "kozmickom lete v kozmickom raketopláne" - besede o vesmíre, v nafukovacom prenosom planetáriu.

• UPRACME SI MESTO PARTIZÁNSKE - 7.4.2022

• Spoločnými silami sme od najmenších prváčikov až po najstarších deviatakov včera, 7.4.2022 poupratovali okolie našej základnej školy a sídliska Šípok. Našli sme veľké množstvo smetí a odpadkov, ktoré patria do smetného koša a nie na zem. Pridali sme ruku k dobrému dielu a myšlienke, ktoré už 5 rokov prispievajú k čistejšiemu a krajšiemu prostrediu v ktorom žijeme.

• PRIPIME SI S PANÉTOU

• Takýto krásny názov mali aktivity v projekte Zatočme s odpadom v marci.

Žiaci 5.B a 8. A pracovali nezávisle od seba podľa pracovných listov.

Najskôr urobili audit obalov, v ktorých si do školy na desiatu priniesli nápoje. Nápoje mali žiaci v rôznych druhoch obalov. Najviac boli zastúpené plastové a sklenené fľaše.

Potom boli žiaci rozdelení do štyroch skupín a skúmali tieto obaly na nápoje:

• plastové fľaše,
            • hliníkové plechovky,
            • viacvrstvové kombinované obaly tzv. tetrapak,
            • sklenené fľaše.

Zaoberali sa históriu, výrobou a recykláciou jednotlivých obalov. Nezabudli ani na používanie slamiek na nápoje. Tiež si pozreli krátke videá o balených vodách. Tam sa dozvedeli, že takmer všetky balené vody využívajú vodu, ktorá tečie z vodovodného kohútika.

Na záver sa všetci zhodli, že najlepšie by bolo nepoužívať žiadne obaly na vodu. Každý by si mal priniesť vlastný sklenený pohár a piť vodu z vodovodu.

Na toto zistenie si aj chlapci z 5. B a 8. A vzájomne pripili vodou z vodovodu.

NA ZDRAVIE NAŠEJ PLANÉTY ZEM!!!

-jk, zh-