Dňa 18.6.2026 budú mať žiaci o 9:50 hod. ochutnávku školského ovocia - čerešní.
Novinky
Oznam
Vydarený koncoročný výlet prvákov do Zveroparku v Žarnovici 🙂
- 22
Športová akadémia Mateja Tótha
Počas celého školského roka deti poctivo a s veľkým nadšením navštevovali tréningy, na ktorých rozvíjali svoju pohybovú zdatnosť, vytrvalosť aj tímového ducha. Každý tréning bol krokom vpred a dôkazom ich usilovnosti, odhodlania a radosti z pohybu. Za svoju celoročnú snahu a pravidelnú účasť si teraz zaslúžene prevzali diplomy. Sme na všetkých veľmi hrdí a ďakujeme im za krásne športové výkony. Prajeme im veľa oddychu počas prázdnin a tešíme sa na ďalšie spoločné športové zážitky! 🏅 👏☺️
Venček žiakov deviateho ročníka
V apríli tohto roku začali prvé nesmelé kroky na tanečnom parkete niektorých našich deviatakov. Dvadsaťdva z nich sa rozhodlo navštevovať tanečný kurz spojený s kurzom spoločenského správania pod vedením pána Petra Chovanca. Na každé stretnutie sa tešili a doma istotne skúšali to, čo sa na hodinách naučili.
Kurz slávnostne ukončili 12. júna 2026 vo vyzdobených priestoroch školskej jedálne a bola vyzdobená šípovými ružičkami, ktoré darovala pani Gréčová. Pri slávnostnom nástupe rodičia a učitelia obdivovali dievčatá v krásnych šatách a chlapcov v elegantných oblekoch. Hudobný sprievod počas celého večera zabezpečoval pán Ladislav Turanský.
Pani riaditeľka Alena Barancová vo svojom príhovore vyzdvihla záujem žiakov o tanec a spoločenské správanie. Popriala všetkým úspechy v budúcnosti a pekný večer. Žiaci Sára Šviková a Matúš Gregor Gréč poďakovali všetkým rodičom za úsilie a trpezlivosť pri ich výchove. Tiež poďakovali všetkým učiteľom za odovzdané vedomosti a to, že im občas aj odpustili ich prehrešky v správaní, či v učení. Pri tanci s rodičmi a následne aj s učiteľmi žiaci poďakovali krásnou ružovou ružou a medovníkovým srdiečkom, ktoré pre nich napiekla a vyzdobila pani Bielická.
Po odovzdaní diplomov o absolvovaní kurzu nasledovali ukážky tancov, ktoré sa žiaci naučili. Počas tanca voľby „venčekovej kráľovnej“ a „venčekového kráľa“ si odovzdávali srdiečka a venčeky, ktoré si doma pripravili. Pod drobnohľadom odbornej poroty sa venčekovou kráľovnou stala Laura Koláriková a kráľom Lukáš Kristl, obaja z 9. B.
Potom sa rozprúdila zábava. Parket bol neustále plný nielen žiakov, ale čo nás veľmi tešilo aj rodičov a učiteľov. V jednej prestávke obidve triedy prezentovali prierez ich školským životom za celých deväť rokov, ktoré prežili v našej škole. Moderátormi boli: za 9. A: Chioma Mary Okaro, Liliana Králová a Nikola Marošová, za 9. B: Sarah Petrovičová, Dávid Chochula a Lukáš Kristl. Niektorým rodičom veru vyhŕkla aj slzička, keď tam videli svoje deti ešte maličké, ako nesmelých prváčikov a teraz, ako krásne mladé slečny a mládencov. Za výbornú tortu ďakujeme pani Svitkovej. Tá nielenže krásne vyzerala, ale aj veľmi dobre chutila.
Keďže všetko má svoj začiatok aj koniec, aj náš venček skončil. Poďakovanie patrí všetkým rodičom a hlavne pani Milene Gréčovej, pani Dane Bielickej, pani Silvii Svitkovej, pani Jane Mazákovej, pani Alexandre Vukojevič. Tiež pánom Petrovi Chovancovi a DJ-ovi Ladislavovi Turanskému, pani asistentke Petre Galkovej, pani učiteľkám: Gabriele Vaňovej, Gabriele Markovej, Zuzane Hradiskej, Silvii Strakovej, Elvíre Pillarovej, pánovi učiteľovi Róbertovi Dorčiakovi. Nemalú zásluhu na tom, že to dobre vyšlo majú aj naše pani upratovačky a pani kuchárky na čele s pani Vladkou Ďuríčkovou. A keby sme nemali podporu vedenia školy, teda našu pani riaditeľku Alenu Barancovú a pani zástupkyňu Evu Ustinovovú, nemali by sme taký skvelý venček.
Všetci boli spokojní, každý sa usmieval. Ja verím, že všetci zúčastnení budú mať na tento deň krásne spomienky. Všetkým želám úspešný a krásny život!
Jana Kňazeová
89
Okom fotografa sa vrátime ku krásnemu 3. miestu na celoštátnej súťaži vo florbale 🏆🥉🏑
- 42
Menej stresu - viac spevu - pohoda v škole 💃🕺😉
Menej stresu - viac spevu - pohoda v škole 💃🕺😉
Zapojili sme sa do "Pochodu za pohodu - Menej stresu, viac spevu", aby sme prispeli k väčšej radosti a spolupatričnosti. Veríme, že spev a pohyb nám zlepšil náladu i deň. #pohodavskole
5
3. miesto na "Chochuliáde" 🥉🏆👍
- 70
Svetový deň bez tabaku
Pri príležitosti Svetového dňa bez tabaku navštívila našu školu Mgr. Ing. Adriána Šimková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prievidzi. Pre žiakov 6. a 9. ročníka si pripravila prednášku na tému látkových závislostí. Žiaci sa dozvedeli, ako vzniká závislosť a pani lektorka vysvetlila riziká užívania nikotínových výrobkov. Pozornosť bola venovaná najmä elektronickým cigaretám, vaporizérom a žuvaciemu tabaku. Mnohých prekvapilo, že niektoré z týchto výrobkov obsahujú vysoké dávky nikotínu. Ten môže viesť nielen k rýchlemu vzniku závislosti, ale zvyšuje aj riziko viacerých zdravotných problémov a ochorení. Žiaci po prednáške kládli pani Šimkovej otázky, diskutovali o rizikách spojených s užívaním návykových látok. Téma šiestakov a deviatakov zaujala natoľko, že ich viedla nielen k zamysleniu, ale aj k zodpovednejšiemu prístupu k vlastnému zdraviu.
Ďakujeme p. Šimkovej za odborné informácie a čas venovaný našim žiakom.
7
Výlet 5.A do Čičmian a Valaskej Belej
V stredu 3.6.2026 sme navštívili malebnú obec Čičmany, ktorá je známa svojou jedinečnou ľudovou architektúrou. Obdivovali sme tradičné drevenice zdobené charakteristickými bielymi geometrickými ornamentmi, ktoré patria medzi symboly slovenského ľudového umenia. Dozvedeli sme sa viac o živote našich predkov, ich zvykoch, remeslách a spôsobe bývania.
Ďalšou zastávkou bol sklársky skanzen „Sklený sen“ v obci Valaská Belá. Tu sme mali možnosť vidieť tradičnú výrobu skla priamo pri sklárskej peci. Sklársky majster nám predviedol, ako sa zo žeravej skloviny vytvárajú rôzne výrobky pomocou sklárskej píšťaly. Zaujímavé bolo sledovať celý proces tvarovania a zdobenia skla a spoznať remeslo, ktoré má v tomto regióne dlhú tradíciu už od 18. storočia.
Výlet bol veľmi poučný a zaujímavý. Spoznali sme krásu slovenských tradícií, ľudového staviteľstva aj starých remesiel. Odniesli sme si množstvo nových poznatkov, zážitkov a obdiv k šikovnosti našich predkov i súčasných remeselníkov.
15
Takto sme v škole oslavovali MDD
- 163
56. ročník Memoriálu Rudolfa Jašíka 🥇🥈🥉🏅🎖️🏆
V piatok sa uskutočnil 56. ročník MRJ, na ktorom našu školu reprezentovali žiaci vo viacerých športových disciplínach. Medzi najúspešnejších patrili ocenení žiaci, ktorí si vo svojich disciplínach vybojovali medaily a diplomy.
Kategória mladší žiaci:
1. miesto - Peter Bartoš, beh na 1000 m.
1. miesto - Lukáš Tóth, skok do výšky
3. miesto - Peter Erhardt, skok do výšky
1. miesto - Peter Bartoš, Lukáš Tóth, Peter Erhardt, štafeta 3×1 kolo
2. miesto - Lukáš Tóth, skok do diaľky
Kategória mladšie žiačky
3. miesto - Pavlína Beňová, beh na 600 m
Kategória starší žiaci
2. miesto - Dávid Chochula, skok do diaľky
2. miesto - Peter Klimant, skok do výšky
3. miesto - Patrik Révay, skok do výšky
V behu na 60 m Dávid Chochula medailu síce nezískal, ale z celkového počtu pretekárov 28 sa umiestnil na 6. mieste, čo tiež stojí za pozornosť.
V silnej konkurencii 15 zúčastnených škôl sa naša škola umiestnila na peknom 7. mieste. Na tomto výsledku majú zásluhu všetci zúčastnení žiaci našej školy. Každý z nich svojím výkonom prispel k celkovému umiestneniu a dôstojne reprezentoval našu školu. Všetkým žiakom patrí veľká vďaka pochvala nielen za športové výkony, ale aj za vzorne správanie, disciplínu, zodpovedný prístup a férové vystupovanie počas celého podujatia.
12
3. miesto v celoštátnej súťaži Florbalu!!! 🏑🥉🏆❤️❤️
Nevídaný a skvelý úspech dosiahli dievčatá z našej školy v celosloštátnom kole vo florbale dievčat, ktoré sa konalo v Mestskej športovej hale v Detve v dňoch 28.5.2026 a 29.5.2026.
Prvý deň turnaja sa hralo v štvorčlenných skupinách, v ktorých naše dievčatá, ako víťazi Trenčianskeho kraja, postupne porazili víťazov zo Žilinského, Bratislavskeho a Prešovského kraja a jednoznačne z prvého miesta postúpili do semifinále, ktoré sa hralo nasledujúci deň.
V semifinále sme sa stretli s víťazom Banskobystrického kraja, avšak po vlastných chybách sme prehrali 2:3. Touto prehrou sme sa nominovali do zápasu o tretie miesto v celosloštátom turnaj, kde sme sa opäť stretli s víťazom Bratislavského kraja. Po urputnom boji, v ktorom nechali naše dievčatá svoje posledné sily, dokázali zvíťaziť 2:1 a tak získali 3. miesto vo florbale dievčat základných škôl v školskom roku 2025/2026. Aj keď boli dievčatá smutné, že sa neprebojovali do finále, tak aj 3. miesto na SLOVENSKU je veľkým úspechom našej školy, ktorý si odstupom času uvedomia aj samotné dievčatá. Tento krásny úspech dosiahol kolektív dievčat v zložení: Liliana Bebjaková, Natália Bartošová, Monika Šeboková, Lucia Fusková, Liliana Gregorová, Sofia Ondrášech, Sarah Petrovičová, Lucia Vanková, Barbora Rizikyová a Liliana Ďurišová.
Takýto úspech sa dosahuje len raz za niekoľko dekád, preto treba vysloviť veľké ĎAKUJEME všetkým dievčatám za vzornú reprezentáciu školy, mesta, okresu a kraja. Športu zdar a florbalu zvlášť!
51
Druháci na výlete do Zveroparku Žarnovica.
Naši druháci zažili krásny deň plný zážitkov počas školského výletu do Zveroparku Žarnovica. Počas návštevy sme mali možnosť vidieť množstvo zaujímavých zvieratiek a dozvedeli sme sa o nich veľa nových a zaujímavých informácií.
Deti si okrem prehliadky zvierat naplno užili aj rôzne atrakcie – skákacie hrady, tubingovú dráhu a ďalšie zábavné aktivity, ktoré im vyčarili úsmev na tvári. Na záver výletu sme sa všetci posilnili chutnými špekáčkami, ktoré si deti samy opekali pri ohni.
Domov sme sa vracali unavení, ale plní krásnych zážitkov a spoločných spomienok na vydarený deň.
54
Výlet 3.A, 3.B a 3.C v Topoľčiankach a Zubrej zvernici
Náš výlet do Zámku v Topoľčiankach, Národného žrebčína a Zubrej zvernice bol príjemný, zaujímavý a pútavý.
131
Exkurzia deviatakov v NR SR 🇸🇰
Dňa 28.5.2026 sa naši deviataci spolu s deviatakmi zo ZŠ na ul. Športovcov zúčastnili exkurzie do Národnej rady SR. Počas návštevy sa dozvedeli od skúsenej pani sprievodkyne o histórii Slovenska, o prvej SNR, ale aj o súčasnosti, i o tom, že NR SR je jediným zákonodarným orgánom SR, o práci poslancov a mnohé ďalšie zaujímavé poznatky. Videli sme aj nástup čestnej stráže a z balkóna nad rokovacou sálou sme sledovali rokovanie poslancov. V kinosále sme mali česť besedovať s poslancom NR SR a zároveň županom Trenčianskeho samosprávneho kraja, pánom Jaroslavom Ɓaškom. Po návšteve NR SR sme sa prešli po nádvorí hradu a exkurziu sme zakončili návštevou technického centra Aurélium, kde si žiaci mohli vyskúšať rôzne vedecké a technické atrakcie a videli aj zaujímavú laserovú show. Celý deň bol veľkým zážitkom, ale aj prijemnej zábavy. Žiakom patrí poďakovanie za výbornú reprezentáciu a slušné správanie.
48
💃 💃💃 tanečná súťaž DANCE STAR ⭐️⭐️⭐️
- 162
Štvrtáci v Škole v prírode v Tatranskej Lomnici 🙎♀️🙎🗻⛰️🏔🇸🇰
V dňoch 18.-22.5. 2026 sa štvrtáci z našej školy zúčastnili školy v prírode v Tatranskej Lomnici. Cestou do Tatier sme sa zastavili v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, kde si deti pozreli historické stavby z Liptova. V utorok sme navštívili Múzeum TANAP v Tatranskej Lomnici, ktoré zaujalo rôznorodou expozíciou. Tretí deň sme sa vybrali pešo zo Starého Smokovca na Hrebienok, odtiaľ na Rainerovu chatu a Vodopády Studeného potoka. Konečne sme si mohli vychutnať naplno krásu tatranskej prírody. Všetky deti zvládli túru perfektne. Vo štvrtok sme boli na Štrbskom plese, pozreli mostíky a jazero. Popoludní sme navštívili Tricklandiu v Starom Smokovci, kde sa deti dosýtosti vybláznili pri rôznych atrakciách. Posledný deň cestou domov sme sa zastavili ešte vo Važeckej jaskyni, popozerali pozostatky medveďa a krásnu výzdobu a potom už nás čakala dlhá cesta domov. Všetky deti zvládli školu v prírode bez problémov, našťastie aj počasie nám nakoniec prialo, takže budeme mať príjemné spomienky na krásne tatranské prostredie.
38
Mladý záchranár civilnej obrany 👨🚒👩🚒👨⚕️👩⚕️🧑⚕️
V krajskom kole, ktoré sa konalo v Trenčíne reprezentovali našu školu Lucia Fusková, Liliana Gregorová, Adam Junas a Mike Nnaemeka Okaro zo 7.A triedy. Spolu sa na súťaži zúčastnilo 9 štvorčlenných družstiev z celého Trenčianskeho kraja. Družstvá, ktoré získali prvé tri miesta nasadili latku veľmi vysoko. Naši žiaci síce medailu nezískali ale získali praktické zručnosti a naučili sa veľa dôležitých vecí ohľadom záchrany ľudského života. Mladý záchranár musí okrem teoretických vedomostí zvládnuť aj praktické poskytnutie prvej pomoci, ďalej musí vedieť uhasiť požiar, zbaliť si evakuačnú batožinu a zorientovať sa v teréne.
Konkurencia bola veľká, zážitky pekné a skúsenosti nenahraditeľné!
10
Siedmaci naučili štvrtákov vyrábať mydlá 🧼🧼🧼
26.5.2026 sa žiaci 7.A a 4.B zúčastnili partnerského učenia, ktoré zrealizovali siedmaci s pomocou pani učiteľky Janky Kňazeovej a Zuzany Hradiskej. Siedmaci si pripravili scénku, ktorá bola zameraná na históriu výroby mydla. V scénke použili aj rôzne rekvizity a deti boli poobliekané v historických kostýmoch. Dve žiačky zo 7.A si pre mladších žiakov pripravili aj vlastné básničky o mydle. Potom sa všetci vrátane pani učiteliek premiestnili do učebne chémie. Deti štvrtej triedy si spolu so siedmakmi vyskúšali výrobu mydiel. Používali rôzne farby a vône, čo sa deťom veľmi páčilo. Počas dňa im šikovné siedmačky mydlá, zabalili a potom spoločne aj s chlapcami odovzdali ružové, modré, žlté, zelené nádherne voňajúce mydielka kamarátom zo 4.B. Žiaci z oboch tried sa skamarátili a spolu prežili jedno nádherné dopoludnie, ktoré ich navzájom obohatilo.
Simonka a Rebeka zo 7.A
26