• INKLUZÍVNY TÍM

• Konzultačné hodiny pre rodičov i žiakov
          (okrem času vymedzeného rozvrhom)
          Pondelok - Piatok:  7,00 - 7,45 ;          12,45 - 14,00
          Konzultácie v inom čase sú možné po predchádzajúcom dohovore.

Poradenský mailový servis: vanovazu@gmail.com

Rozvrh hodín

Individuálny prístup zabezpečuje, že každému dieťaťu sú ponúknuté úlohy, ktoré sú zamerané na jemu diagnostikovanú poruchu učenia. Súčasťou korekcii sú špeciálne terapie - arteterapia, dramatoterapia, muzikoterapia, relaxačné cvičenia na odbúranie napätia a úzkosti.

Korekcie prebiehajú v klasickej triede, v triede s interaktívnou tabuľou alebo v relaxačnej miestnosti. Relaxačná miestnosť je špeciálna miestnosť so zrkadlovou stenou, kobercom, podložkami na ležanie, sedenie, s nástennými hrami na rozvoj motoriky a logického myslenia, priestorovej orientácie, maliarskymi stojanmi využívanými pri arteterapii, nevšednými hudobnými nástrojmi používanými v procese muzikoterapie. Súčasťou relaxačnej miestnosti je aj masážne kreslo, ktoré slúži na relaxačné techniky.

Práca s asistentom učiteľa - ak je dieťaťu diagnostikovaná závažná porucha - zdravotné oslabenie, môže mu byť pridelený asistent, ktorý mu pomáha počas tých vyučovacích hodín, v ktorých potrebuje dieťa výraznú pomoc. Asistent učiteľa plní úlohy podľa pokynov špeciálneho pedagóga a vyučujúceho. Môže pracovať so žiakom v triede, alebo si ho môže vziať do inej miestnosti a pracovať s ním individuálne.

Asistent učiteľa pracuje v tých triedach školy, ktoré navštevuje žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, pri výchove a vzdelávaní ktorého vzhľadom na jeho stupeň a mieru postihnutia bez prítomnosti asistenta učiteľa nie je možné garantovať bezpečnosť a ochranu zdravia.Asistent učiteľa pomáha prekonávať zdravotné alebo sociálne bariéry žiaka. Hlavnými činnosťami sú:

Vo výchovno-vzdelávacom procese:

• asistent bezprostredne spolupracuje s učiteľom v triede a s pedagogickými zamestnancami školy
          • uľahčuje adaptáciu dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na prostredie školy
          • spoluorganizuje činnosť žiaka počas výchovno-vzdelávacieho procesu v súlade s pokynmi učiteľa
          • vykonáva pedagogický dozor počas prestávok zameraný na žiaka/žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
          • pomáha pri príprave učebných pomôcok, vedie žiakov k práci s kompenzačnými pomôckami
          • asistent je nápomocný v práci so žiakmi vo voľno časových aktivitách

/speváckych, hudobných, tanečných, výtvarných, dramatických a iných/

s využitím individuálnych, skupinových alebo hromadných foriem výchovy

V spolupráci s rodinou:

• organizuje stretnutia a spoluprácu s rodičmi tak, aby sa cítili súčasťou procesu vzdelávania,