• 4.A a 4.B v Škole v prírode

• 2. deň

Po dobrých raňajkách sme cestovali Tatranskou elektrickou železnicou do mesta Vasoké Tatry - Starý Smokovec. Tam sme navštívili TrickLandiu - miesto s jedinečným putovaním Slovenským trick-artom a optickými ilúziami. Neverili sme vlastným očiam, čo všetko je možné aj nemožné... Po obede sme zase cestovali do Tatranskej Lomnice, kde sme navštívili Múzeum TANAP-u, ktoré vzniklo v roku 1957. Pokochajte sa pohľadom na expozíciu tatranskej fauny a flóry. Súčasťou exkurzie bolo aj premietanie filmu o tatranskom zimnom spáčovi Svišťovi vrchovskom. Po návrate do Veľkého Slavkova nás aj dnes čakal program s animátorkami. :-)

• 4.A a 4.B v Škole v prírode

• 1. deň

V pondelok, 8.5.2023 sme skoro ráno nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol až ďaleko - do 230 km vzdialenej obce Veľký Slavkov v Prešovskom kraji, v ktorej nás čakal týždeň Školy v prírode. Cestovanie bolo fajn, bolo nám veselo a tešili sme sa na Vysoké Tatry. Po dobrom obede sme sa poprechádzali po okolí a potom sme mali s animátorkami zábavný program. :-)

• Deň matiek

• Je vždy druhú májovú nedeľu a je to výnimočný sviatok, kedy môžeme svojej mame prejaviť vďačnosť nezvyčajným spôsobom. Napríklad krásnou kyticou kvetov alebo vlastnoručne vytvoreným pozdravom s venovaním, tak ako žiaci zo 6. A a 7. A triedy. :-)

• Namaľuj rozprávku

• Mesto Tvrdošín a Mestská knižnica Tvrdošín vyhlásili súťaž v tvorbe výtvarných prác na motívy literárnych diel Hansa Christiana Andersena a bratov Grimmovcov. Vybrať najlepšie ilustrácie bolo pre porotu náročné, do súťaže bolo doručených viac ako 125 umeleckých diel. Našu školu úspešne reprezentovala Barbora Rizikyová zo 6.A, ktorá vo svojej kategórii získala 1.miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov :-)

• Galéria talentov

• Vyhlasovateľom tejto celoslovenskej súťaže je ZŠ s MŠ Jána Bakossa v spolupráci s Literárno-hudobným múzeom v Banskej Bystrici. Ide o jednokolovú súťaž, v ktorej mladí autori verejne prezentujú svoju tvorbu v oblasti literatúry,  fotografie, výtvarného umenia.  Cieľom je podporiť a  rozvíjať estetické cítenie, nadanie aj  kreativitu,
            umožniť sebarealizáciu detí a mládeže, aktivizovať tvorivý  rast mladých talentov. Tento rok sa súťaže zúčastnilo spolu 336 umelcov. Odborná porota posudzovala aj dielka Liliany Královej, Sáry Švikovej a Sebastiána Miškovského zo 6.A triedy. Ocenená bola vydarená práca Tamary Kollárovej z 2.B, ktorá vo svojej kategórii získala 2. miesto. Výstava výtvarných diel bude do konca augusta inštalovaná v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice – LHM v Banskej Bystrici. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a víťazke srdečne blahoželáme! 🙂