• 🍎 Exkurzia Bioplant - Ostratice 🍎

• Dnes sa žiaci 2.A, 2.B a 3.B triedy vybrali na exkurziu do Bioplantu v Ostraticiach. Žiaci sa oboznámili s pestovaním ovocia, so starostlivosťou o stromy a ich ochranou pred námrazou. Mali možnosť ochutnať výborný nektár a potom sme sa vybrali objavovať ich tajomné sady, kde si deti nazbierali chutné jabĺčka.🍎🍏🍎 Exkurziu sme prepojili s dnešným dňom zdravej výživy a s blížiacim sa svetovým dňom jablka - 21.október 🍎.

• Jesenné farbičky

• Október - symbol jesene, je mesiacom, keď príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako jeseň života, životné obdobie, ktoré prináša dozrievanie múdrosti a skúsenosti. Tento mesiac je pre nás všetkých pripomienkou, že si máme vážiť a ctiť starších ľudí, dávať im najavo svoju náklonnosť a lásku. Cieľom tvorby a následnej prezentácie výtvarných prác žiakov bolo vyjadrenie vďačnosti a vytvorenie podmienok pre zlepšovanie vzťahov medzi generáciami.

• Záložkovanie

• Pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc  sme v rámci vyučovacieho predmetu VYV vytvárali záložky do svojej obľúbenej knihy. Cieľom tejto aktivity bolo získať zábavnou a hravou formou žiakov pre čítanie, upevniť ich dobrý vzťah ku knihám, motivovať ich, aby sa rozprávali o prečítanom a navzájom si odporučili knižné novinky. Vznikali záložky rozmanitých tvarov, rôznych veľkostí, s využitím rozličných techník na tému „Radosť z čítania ukrytá v literárnom diele“.  Súčasťou výroby záložiek boli napríklad hodiny hlasného čítania, literárne kvízy, recitačné alebo čitateľské súťaže.

• Štvrtáci sa učili v Antonstále

• Štvrtáci si dnes vychutnali krásnu prírodu, prostredie aj počasie v priestoroch Antonstálu, kde v sprievode zamestnancov - Lesy SR, štátny podnik - absolvovali aktivity, hry i prechádzaku po náučnom chodníku, či kŕmenie diviakov a kozičiek. Ďakujeme pánovi primátorovi a štátnemu podniku Lesy SR.

• POZNÁTE NAŠE MINERÁLY?

• Projekt našej šikovnej deviatačky Nikolky Fikselovej zaujal na hodine všetkých. Počas prezentácie sa spolužiaci dozvedeli mnoho zaujímavostí o našich významných mineráloch, medzi ktoré patrí napr. citrín – minerál priťahujúci peniaze, avanturín – minerál šťastia a prosperity, ruženín, tyrkys alebo fluorit. Všetky prezentované minerály si mohli žiaci dôkladne prezrieť vďaka tomu, že sa nachádzali v osobnej zbierke ich spolužiačky, ktorá o nich vedela zaujímavo rozprávať. Názorne predviedla ako sa meria stupeň tvrdosti minerálov a prezradila aj to, ktorý z minerálov sa vo vode rozpúšťa. Potom sme na hodine dokazovali rozklad vápenca pomocou reakcie s kyselinou chlorovodíkovou, magnetizmus magnetitu, či horľavosť síry. Veď aj hodiny mineralógie môžu byť zábavné pre všetkých!
            -zh-

• EKOTOPFILM v Partizánskom

• Niektorí naši žiaci z vybraných tried sa dňa 4.10.2023 zúčastnili prehliadky environmentálnych filmov EKOTOPFILM 2023 v kine Partizán. Pomocou krátkych animovaných filmov, dokumentov a vzdelávacích videí sa dozvedeli niečo z oblasti potravinového odpadu, elektro mobility, či ochrany zvierat na Zemi. Na dané témy nadviažeme v škole a formou diskusie sa budeme učiť o všetkom, čo je  dôležité pre zachovanie biodiverzity na Zemi a udržanie krajiny v dobrom stave aj pre nasledujúce generácie.
            -zh-