Dňa 03. 10. 2019 žiaci ôsmeho ročníka uskutočnili exkurziu do SOŠ v Novákoch. Pani učiteľka Dagmar Štangová im najskôr porozprávala o možnostiach štúdia na ich strednej škole.
Potom sa rozdelili do dvoch skupín. Prvá pracovala v chemickom laboratóriu – zisťovali ph v strukovinách a dokazovali bielkoviny vo vaječnom bielku. Uskutočnili filtráciu, zahrievanie aj dôkazové reakcie. Druhá skupina pracovala v biologickom laboratóriu – zaoberali sa strukovinami a hľuzkotvornými baktériami na ich koreňoch. Pripravili si preparáty a pozorovali ich pod mikroskopom. Po hodine sa v laboratóriách vymenili.
Exkurzia bola veľmi zaujímavá. Žiaci pracovali zanietene a zodpovedne, veď na chvíľu sa z nich stali vedci a bádatelia.
-jk-