Máme naozaj šikovné deti v škole. Všetky deti z prvého stupňa sa veľmi rýchlo naučili krásnu veršovanku k nášmu projektu Hovorme o jedle. Tento rok sme si vybrali vzdelávaciu oblasť Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny. Nielenže sa veršovanku naučili. Pod taktovkou tiež veľmi šikovných pani učiteliek na ňu aj krásne zacvičili. Mohli ste ich vidieť cvičiť v utorok na nádvorí školy. A ak ste ich nezahliadli, tak si pozrite video z telocvične.
Ak chceš veľa sily mať
poď sa zdravo stravovať.
Fazuľka i šošovica
zafarbí ti zdravím líca.
Bôb a cícer a aj sója,
V kuchyni už v rade stoja.
Ach, tie naše strukoviny
to sú samé vitamíny.
Keď ich jeme, tak sme silní,
k tomu dáme mäsko, ryby,
Kto ich neje, robí chyby.
Že to chutí, to my vieme,
veď sa zdravo stravujeme.
Sme školáci šikovní, zdravé jedlo radi máme.
Mäsko, ryby strukoviny, na obed si s chuťou dáme.
Potom, plní vitamínov, hurá opäť k činnosti,
zabaviť sa športom i hrou, to nám robí radosti.