Novinky

          • JÁNOŠÍKOVE DIERY

            Dobrodružstvo v Malej Fatre

            Žiaci zo ZŠ Malinovského zapojení do projektu COMENIUS sa vydali obdivovať krásy Národného parku Malá Fatra

                      V piatok, dňa 30. septembra sa žiaci 8.A triedy spolu s ďalšími žiakmi zo ZŠ Malinovského vybrali zdokumentovať jedno z najkrajších miest na Slovensku. Tento výlet zorganizovala ZŠ preto, lebo súčasťou projektu bolo predstaviť ostatným krajinám svoju národnú pamiatku. Takúto úlohu dostali aj ostatné krajiny zapojené do projektu, čiže Rumunsko, Bulharsko, Turecko a Francúzsko. Žiaci získané materiály spracujú do prezentácií, pomocou ktorých predstavia svojím zahraničným kamarátom krásy svojej krajiny. Slovenskú prírodu bude prezentovať Národný park Malá Fatra, ktorý žiaci navštívili a absolvovali jej najkrajšiu turistickú trasu. 30 žiakov, 3 panie učiteľky spolu s jedným skúseným turistom začali svoju túru v obci Terchová pri hoteli Diery. Skupina vyrazila z lokality Biely potok a pokračovala do dediny Štefanová cez Jánošíkove diery, ktorých súčasťou boli aj dosť namáhavé úseky. Najväčší problém tvoril vlhký a šmykľavý terén, ktorý však všetci mladí turisti hravo zvládli. Najväčší zážitok mali zo strmých do výšky stúpajúcich železných schodov, rebríkov a výhľadu na vrchy Malý a Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň a Sokolie. Napriek náročnosti trasy sa skupina dostala do cieľa bez ujmy na zdraví s veľkou radosťou z turistického úspechu.

            Fotografie z výletu

            Eva Rajnohová a Daniela Priekopová,

             žiačky 8.A ZŠ Malinovského

          • BIELICKÉ BAHNÁ

          •  

            Exkurzia v rámci environmentálnej výchovy na Bielické Bahná

            Dňa 27. 9. 2011 sa žiaci 6. A a 6. B triedy zúčastnili exkurzie na chránený areál Bielické Bahná. Exkurziu absolvovali spolu s pani učiteľkami Kňazeovou a Rusňákovou v rámci vyučovania environmentálnej výchovy.

            Najskôr vláčikom, potom peškom a už sme tam boli. Pri každej informačnej tabuli sme sa zastavili, prečítali, popozerali. Niektoré rastlinky sme videli, niektoré zvieratká počuli. Modré vážky boli milým spríjemnením tohto slnečného popoludnia. Z náučného chodníka nás vyprevádzala malá jašterička.

            Všetky poznatky si žiaci na hodinách environmentálnej výchovy zopakujú. Vytvoria poster na tému „náučný chodník Bielické Bahná z pohľadu šiestaka“.

            Mgr. Jana Kňazeová

          • ROZLÚČKOVÝ DEŇ

          •  ROZLÚČKOVÝ DEŇ

            A deň D sa priblížil. Výlety s rodinami, či návšteva nezabudnuteľného Veľkého Klíža spolu s večerným programom GALAVEČEROM je priblížená na fotografiách TU.

          • Čo sa dialo?

          •  DRUHÝ DEŇ

            Pokračovanie návštevy, rôzne "päťfarebné" zápolenie v družstvách, otvorené hodiny pre našich partnerov, návštevu blízkych Bojníc to všetko vám priblíži prezretie fotografií TU

          • KONEČNE SÚ TU

          •  PRVÝ DEŇ

            Dnes sme konečne v našej škole privítali učiteľov a žiakov z našich partnerských škôl z Bulharska, Francúzka, Rumunska a Turecka. Tradičné privítanie chlebom a soľou a fotografie z množstva aktivít, ktoré boli pre našich hostí pripravené v prvý deň pobytu na našej škole si môžete pozrieť TU.

          • KINDERIÁDA

          • Dňa 2.6. sa v Dubnici nad Váhom na mestskom štadióne konala Kinderiáda.

            Zúčastnilo sa jej 29 škôl z trenčianskeho kraja.
            Našu školu reprezentovali Natália Bednárová, Andrej Grman, Timea Ištvánová,
            Adrián Petráš, Kristína Kuklová, Samuel Hlaváč, Andrea Švecová Marek Švec.
            Najlepšie výsledky z našej školy dosiahla v Dubnici nad Váhom Natália Bednárová, ktorá sa Kinderiády zúčastnila už popiatykrát.
            Úspešní boli takmer všetci jednotlivci. Ako družstvo si naši žiaci vybojovali krásne 1.miesto a postupujúdo celoslovenského finále v Bratislave.

            Podrobnejšie výsledky si môžete pozrieť TU  a zopár fotografií zas TU.

          • VYHODNOTENIE NÁSTENIEK KU DŇU ZEME

          • Deň Zeme je za nami, Svetový deň životného prostredia nás ešte len čaká. Keďže obe tieto udalosti si zaslúžia patričnú pozornosť, preto sme na našej škole súťažili o najoriginálnejšiu nástenku. Nosnou témou na I. stupni bola „Chránená rastlina, živočích, strom“ pre žiakov II. stupňa  „Znečistenie vody, pôdy, ovzdušia“.

            Bodovanie násteniek uskutočnila nezávislá komisia zložená zo štyroch žiakov piateho ročníka. Boli to odborníci naslovovzatí, lebo sa učia predmet environmentálna výchova.

            Nástenky v takmer všetkých triedach boli zaujímavé a poučné. Chránené územia na Slovensku, kvetinky, vtáčiky ba i jašterička sa objavili na nástenkách na I. stupni. Výzdobu v týchto triedach dopĺňali kvetiny v črepníkoch, ale aj fazuľka s už nahodenými strukmi.

            Potešiteľné je, že aj všetky triedy II. stupňa urobili nástenku na súťažnú tému. Dominovali nástenky varujúce pred záplavou odpadkov, znečisťovanie vody ale aj nástenky s globálnymi prvkami.

            Hodnotiaca komisia za najlepšie vybrala tieto triedy:

            I. stupeň

            3. miesto – 1. A trieda

            2. miesto – 2. B trieda

            1. miesto – 3. A trieda

            II. stupeň

            3. miesto – 8. A trieda

            2. miesto – 5. A trieda

            1. miesto – 9. B trieda

            Kolektívy jednotlivých tried boli odmenené drobnými cenami a všetkým žiakom za aktivitu bola pustená do rozhlasu pesnička od skupiny Desmond „Strom“.

            Fotografie násteniek si pozrite TU.

          • ZBER PAPIERA

          • V dňoch 18.4 - 27.4.2011 bude na našej škole prebiehať

            zber papiera od 14,00 - 17,00 hod.

            Touto cestou by sme Vás milí žiaci a rodičia,

             chceli požiadať, aby ste sa aktívne spolu s nami zapojili do zberu, a odovzdali všetok zbytočný papier, čo máte doma.

            Spýtajte sa babky, dedka, susedov, kamarátov, možno nájdu niečo doma či v pivniciach. Zviazaný papier stačí položiť pred vchodové dvere paneláku a naši žiaci, ktorí budú chodiť po sídlisku s káričkou, ho prinesú do školy.

            Pomôžeme tak nielen nášmu životnému prostrediu, ale aj našej škole, ktorá za tie "kilá" dostane peniaze, ktoré sa využijú na škole aj pre Vaše deti.

             

            Ďakujeme za ochotu pomôcť.

             

            Tešíme sa na kilogramy papiera,

            "do zbierania", dovidenia.

  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje