• Druhý ročník

V druhom ročníku si žiaci rozširujú svoje poznatky prostredníctvom učebnice:

OUR DISCOVERY ISLAND I.

Na tropickom ostrove stroskotala princezná Emily. Prišla o truhlicu s pokladom a najlepšieho kamaráta papagája Pippina, ktorý sa rozhodol zachrániť jej stratené veci a nájsť ju. Papagáj Pippin sa stretne s Lindy a Joe, ktorí mu pomáhajú nájsť všetky potrebné veci a vrátiť sa k princeznej.

Základné témy, v rámci ktorých sa deti oboznamujú s jazykom sú:

Hračky

Moja rodina

Moje telo

Tvár

Zvieratá

Jedlo

Šaty

Počasie

Sviatky: Vianoce, Valentín, Veľká Noc

Komponenty pre žiakov:

Pupils Book (učebnica), Activity book (pracovný zošit) Online Island (vzdelávanie prostredníctvom webových stránok), CD-ROM - piesne k jednotlivým lekciám a hry, ktoré umožňujú opakovať si zábavnou formou učivo.

Poznámka: učebnice majú pracovný charakter, deti v nich vystrihujú, nalepujú nálepky, dokreslujú, vpisujú

Komponenty pre učiteľov:

Teacher´s Book (metodika), Online Island - učenie žiakov prostredníctvom webu, AUDIO CDs - zvukové nahrávky, DVD - krátke epizódy k niektorým témam, Flashcards - obrázkové karty, Story Cards - karty s príbehom, Posters - plagáty k aktivitám.

Otvorte si slovník so slovnou zásobou.

Online hra:

Hra priamo  nadväzuje na príbehy z učebnice. Každá úroveň Our Discovery Island sa odohráva na tematickom ostrove. Pusťte sa s deťmi do dobrodružstva – cestujte časom do budúcnosti, pozrite sa ako to vyzerá vo filmovom štúdiu, podniknite cestu na severný pól. Deti sa v rámci online hry hrajú a zároveň si precvičujú angličtinu. Každá učebnica má pridelený  kód, ktorý umožňuje žiakom vstup do hry.

vstup do online hry : www.ourdiscoveryisland.com

Ako sa učíme - videogaléria:

Pieseň How many trains : http://www.youtube.com/watch?v=jZG8ho-rW8o&feature=youtu.be