• NIEČO Z HISTÓRIE

• História školy sa píše od 4.septembra 1989, kedy bielu stuhu prestrihli Ing. Vladimír Karásek – predseda MsNV a Mgr. Vladislav Bančák – prvý riaditeľ školy. O otvorenie školy sa zaslúžili aj učitelia a rodičia, ktorí sa vo voľnom čase podieľali na úprave a čistení priestorov.

Zástupcami riaditeľa vtedy boli PhDr. Magda Pažická a PaedDr. Viliam Handlovič.

Deťom a rodičom, ktorí zaplnili v tento sviatočný deň nádvorie školy sa splnila túžba o novej škole.

Nové sídlisko doteraz školu nemalo a deti dochádzali na I a II. ZŠ.

Prvý školský rok brány školy prekročilo 663 žiakov a 29 učiteľov. V školskom klube bolo otvorených 11 oddelení.

V školskom roku 1991/92 bol do funkcie riaditeľa školy menovaný PaedDr. Viliam Handlovič. Zástupcami sa stali Mgr. Oľga Horáková a Mgr. Vladislav Bančák.

V školskom roku 1992/93 sa začalo vyučovať okrem hlavnej budovy na Malinovského ulici aj budove MŠ v Malých Uherciach a v priestoroch bývalého ZDM na námestí SNP. Týmto sa odstránila zmennosť, aj keď to prinieslo nemálo problémov s vybavením tried a s dochádzkou žiakov. V týchto priestoroch sa učili žiaci 3. a 4. ročníka.

V školskom roku 1994/95 časť žiakov školy bola presunutá na I. ZŠ, a tak sa začalo vyučovať iba dopoludnia. Zástupkyňou riaditeľa pre I. stupeň sa stala Mgr. Vilma Šnircová.

V školskom roku 1994/95 našu školu navštívila vtedajšia ministerka školstva Eva Slavkovská a o rok neskôr aj olympijský víťaz v chôdzi Jozef Pribilinec.

Počas histórie školy došlo k zmene vo funkcii zástupcov riaditeľa na I. stupni ešte dvakrát. Od roku 1998/99 to bola Mgr.Eva Kurtulíková a od roku 1998 Mgr. Jana Hoffmannová.

Po odchode PaedDr. Viliama Handloviča do dôchodku bola do vedenia školy od roku 2009/10 menovaná Mgr. Alena Barancová. V školskom roku 2011/12 bolo z dôvodu poklesu žiakov zrušené miesto zástupkyne pre I. stupeň. Funkciu zástupkyne riaditeľky vykonávala až do odchodu do dôchodku Mgr. Oľga Horáková. V súčasnosti, je zástupkyňou riaditeľky Mgr. Eva Ustinovová.

V našej škole výraznú starostlivosť venujeme deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V škole pracuje školský špeciálny pedagóg, ktorý pri práci s deťmi využíva počítačovú učebňu a prostredníctvom špeciálnych programov realizuje reedukáciu a korekciu.

Na internetovej stránke, ktorú práve čítate, si môžete vo fotogalérii pozrieť, v akom prostredí je budova umiestnená a ako je zvonku i zvnútra vyzdobená.

Ak sa chcete otestovať, či dobre poznáte túto školu, dajte si test.