• INFOVEK

• Projekt Infovek Slovensko

„Bohatstvo národa nespočíva v jeho ekonomickej sile, ale v pripravenosti mladej generácie na budúcnosť. Veľkosť štátu nespočíva v jeho početnosti, ale v jeho odvahe prekročiť svoj vlastný tieň, v odvahe nezľaknúť sa veľkých cieľov.“

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu na Slovensku pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti XXI. storočia. Projekt má však vyšší a rozsiahlejší cieľ: napomôcť celkovej civilizačnej premene industriálneho Slovenska na modernú informačnú spoločnosť nového tisícročia.

Základným cieľom Projektu Infovek je prostredníctvom informačných a komunikačných technológií premeniť tradičnú školu na modernú globálnu školu tretieho tisícročia.     Projekt Infovek sa realizuje v troch základných líniach, sloganovito pomenovaných ako tri piliére projektu: hardvér-učitelia-obsah.

Naša škola sa zapojila do projektu Infovek v školskom roku 2003/2004. Správcom počítačovej učebne a odborným garantom tohto projektu je RNDr. Erika Tomková. Odbornú učebňu využívajú vyučujúci jednotlivých predmetov, žiaci v niektorých krúžkoch a tiež majú žiaci, rodičia, učitelia možnosť využívať internet v popoludňajších hodinách. Viac informácií o projekte Infovek nájdete na stránke http://www.infovek.sk