AKTUALITY Fotoalbum ŠÍPKAR Predmety 2% DANE O škole Napíšte nám Kontakt
 • Koncoročný výlet 6. A

  Do galérie Koncoročný výlet 6. A boli pridané fotografie.

 • Školský koncoročný výlet 6. A
  18. 6. 2018

  V dňoch 23.-24. mája sa žiaci 6.A triedy zúčastnili školského koncoročného výletu v rekreačnom stredisku Pemafarm Látkovce. Prežili sme dva dni plnéspoločných zážitkov, hier, športových súťaží a vybrali sme sa i na túru na Jankov Vršok.

 • Návšteva divadla v Trnave a exkurzia do Košarísk
  15. 5. 2018

  AKTUALITY

  ​​​​​​​V piatok 11.5.2018 sa 45 žiakov z našej školy zúčastnilo divadelného predstavenia v Trnave. Azda najznámejšie literárne dielo od francúzskeho spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho si získalo srdcia miliónov ľudí na celom svete. Poetický príbeh o stretnutí pilota a Malého princa v púšti. Malý princ je úprimná a krehká bytosť, ktorá k nám prichádza zo svojej planétky, aby nám vyjavil svoje tajomstvá a ukázal nám základné ľudské hodnoty. Pomáha nám spoznať veci, ktoré je možné vidieť iba srdcom. Učí nás v čom spočíva prosté šťastie a nabáda nás po celý čas k priateľstvu a nesebeckému životu. Prekrásny príbeh plný hlbokých myšlienok, ktorý stále dokáže tak veľa povedať deťom aj dospelým.  So srdcami naplnenými láskou sme sa presunuli z Divadla Jána Palárika v Trnave do rodnej obce Milana Rastislava Štefánika – do Košarísk. Po vypočutí celého životného príbehu priamo v jeho rodnom dome sme na záver mohli len konštatovať, že aj napriek veľmi krátkemu životu toho stihol viac ako mnohí ostatní dokopy a aj napriek jeho menšiemu vzrastu to bol človek – velikán.  Popredný astronóm, politik, filozof, cestovateľ a generál, zaangažovaný za vznik Československa  v roku 1918, sa narodil v rodine evanjelického kňaza v Košariskách a tragicky zahynul pri havárii lietadla neďaleko Ivanky pri Dunaji.  Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika je dôstojným miestom jeho odpočinku. Naše kroky preto smerovali v závere exkurzie aj sem. Nádherné výhľady na široké okolie Myjavskej pahorkatiny  a pohľad na rodnú obec Košariská nás prinútili opäť sa na chvíľku zastaviť a zamyslieť sa...

 • Mladý záchranár civilnej ochrany

  Do galérie Mladý záchranár civilnej ochrany boli pridané fotografie.

 • Mladý záchranár civilnej ochrany
  15. 5. 2018

  AKTUALITY

  10.5.2018 sa na kúpalisku Dúha v Partizánskom konalo okresné kolo súťaže Mladý záchranár civilnej ochrany.  Súťaž  pozostávala z viacerých disciplín.  Štvorčlenné družstvá zložené z dvoch  dievčat a dvoch chlapcov  museli riešiť úlohy z oblasti zdravotnej prípravy, civilnej ochrany, orientácie v prírode a v teréne, požiarnej ochrany a streľby  zo vzduchovky. Súťaž bola veľmi náročná a i keď venovali naši žiaci spoločne s p.uč.Hradiskou príprave naozaj množstvo času, nepodarilo sa im prebojovať do krajského kola. Umiestnili sa na  4.mieste, ale sľúbili že budúci rok to bude určite lepšie.

 • KRAJSKÝ KOMUNITNÝ PROJEKT - hlasovanie cez e-mail
  4. 5. 2018

  Vážení rodičia, priatelia, priaznivci našej školy!

  Tento rok sa škola zapojila do participatívneho komunitného projektu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Je podaných 16 projektov, aby sme uspeli, je potrebné hlasovať cez e-mail na stránke:

  https://www.tsk.sk/financie/participativny-komunitny-rozpocet/partizanske/3.-dielnicka-sikovnych-majstrov.html?page_id=416152

  Hlasovať môžete od 1. do 15. mája 2018.

  Projekt je zameraný na vybudovanie dielne pre žiakov školy spolupracujúcich s organizáciami pre postihnutých mladých ľudí. V rámci dielne by mal vzniknúť priestor, v ktorom budú žiaci môcť uchovávať kultúrne dedičstvo našich predkov a rozvíjať svoju zručnosť i technickú stránku osobnosti.

  Prosíme Vás, zahlasujte za našu dielničku, v ktorej si budeme cvičiť a trénovať zručnosť, trpezlivosť a zároven budú krásne výrobky tešiť oči a dušu. 

  Veľmi pekne ďakujeme za podporu, veríme, že aj Vaša SMS prispeje k tomu, aby náš projekt bol jedným zo šiestich, ktoré budú podporené.

   

 • ​​​​​​​KOMUNITNÝ PROJEKT - SMS hlasovanie
  2. 5. 2018

  Vážení rodičia, priatelia, priaznivci našej školy!

  Aj tento rok sa škola zapojila do komunitného projektu mesta Partizánske. Je podaných 16 projektov, aby sme uspeli, je potrebné poslať SMS (spoplatnené 50 centov) na číslo 6664

  Hlasuje sa nasledovne: 6664 PROJEKT medzera 4

  Hlasovať môžete od 1. do 15.mája 2018.

  Máme záujem vybudovať v škole KERAMICKÚ DIELŇU, v rámci ktorej budú môcť žiaci uchovávať kultúrne dedičstvo svojich predkov, rozvíjať motorické a umelecké zručnosti a vyrábať rôzne predmety a darčeky. Ak bude záujem medzi dospelými, plánujeme otvoriť kurz aj pre nich.

  Prosíme Vás, zahlasujte za našu keramickú dielničku, v ktorej si budeme cvičiť a trénovať zručnosť, trpezlivosť a zároven budú krásne výrobky tešiť oči a dušu.

  Z jedného telefónneho čísla je možné za konkrétny projekt hlasovať iba raz.

  Veľmi pekne ďakujeme za podporu, veríme, že aj Vaša SMS prispeje k tomu, aby náš projekt bol jedným z desiatich, ktoré budú podporené sumou 2000.- eur.

   

 • DANCE STAR
  10. 5. 2018

  Opäť, po roku, sa môžeme tešiť už na 3. ročník školskej tanečnej súťaže - Dance Star ZŠ Malinovského

 • ZBER PAPIERA - UKONČENÝ
  10. 5. 2018

  Oznamujeme všetkým žiakom a rodičom, že dňa 9. 5. 2018 skončil zber papiera.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili. 

 • UČIACA ZÁHRADA
  3. 5. 2018

  Základná škola na Malinovského ulici začala od 23. apríla pri príležitosti Dňa Zeme realizovať množstvo zaujímavých aktivít, ktoré sú súčasťou projektu s názvom „Učiaca záhrada“. Projekt finančne podporila Nadácia Pontis spoločne s Nadačným fondom Telecom.

  Od pondelka do piatku učitelia spolu so žiakmi pracovali na rôznych úlohách. Počasie bolo nádherné, slnečné. Druháci sadili muškáty do ozdobných kvetináčov. Štvrtáci dosadili do bylinkového záhonu mätu, pamajorán, tymian a petržlenovú vňať. Piataci vytvárali pekné obrazce z plastových štuplíkov na plote okolo školskej záhrady. Šiestaci vybudovali CINTORÍN ODPADKOV. Do zeme zakopali rôzne druhy odpadu ako napríklad plastové poháriky, papier, cigaretový ohorok, ponožku, či ohryzok z jablka.  Na kovovú tabuľu napísali dobu rozkladu jednotlivých komodít. Po roku odpadky vykopú a posúdia, ako sa zmenil ich vzhľad. Siedmaci začali konštruovať METEOROLOGICKÚ BÚDKU, ktorá nám bude slúžiť na zaznamenávanie teploty vzduchu a množstva zrážok. Poznatky potom využijeme na hodinách geografie a fyziky. Žiaci ôsmeho ročníka spravili v školskej záhrade SMEROVÚ RUŽICU, pomocou ktorej veľmi ľahko určíme svetové strany a  rýchlo sa zorientujeme v prírode. Deviataci mali za úlohu vytvoriť POCITOVÝ CHODNÍK. Pokiaľ by ste chceli zapojiť do poznávania prírody všetky zmysly, neváhajte sa prejsť so zatvorenými očami a bosými nohami po našom novom chodníku v Učiacej záhrade. Chvíľami budete mať pocit, že ste na pieskovej pláži pri mori, o chvíľu vás prekvapí  vôňa živice, kôry, dreva a určite príjemné bude aj to, keď sa vaše nohy ponoria do mäkkého machu. Počas celého týždňa prebiehali aj ďalšie sprievodné aktivity. Do nášho altánku zavítali medzi tretiakov dvaja páni – lesníci, ktorí im vysvetlili význam lesa, porozprávali im o tom, ako sa majú o les starať a čo všetko môžu v lese nájsť. Spolu odmerali aj obvod kmeňa stromu v našej záhrade. Žiaci 8.A triedy navštívili tretiakov a formou PARTNERSKÉHO UČENIA odovzdali mladším kamarátom množstvo zaujímavých poznatkoch o sadení, starostlivosti a využívaní liečivých byliniek. Spolu potom niektoré bylinky zasadili do kvetináčov. V rámci projektu ERASMUS+, do ktorého sú naši ôsmaci zapojení, im porozprávali ešte aj o dvoch povolaniach, ktoré súvisia s prácou v záhrade. Porovnávali povolanie záhradníka a záhradného architekta. Vysvetlili deťom, že aj tieto povolania si vyžadujú výborné schopnosti a zručnosti.

  V nasledujúcom období budú ešte do priestoru Učiacej záhrady nainštalované náučnÉ tabule a okolo ohniska budú umiestnené lavice na sedenie. Náučné tabule budú pomáhať pri vyučovaní rôznych predmetov, akými sú napr. biológia, geografia, dejepis, fyzika, či matematika. Čítaním zaujímavých informácií sa žiaci dozvedia veľa o našom regióne, o jeho prírodných a kultúrnych pomeroch. No a nové sedenie pri ohnisku využijeme počas opekania s našimi rodičmi a kamarátmi. Už teraz sa na to všetci veľmi tešíme a dúfame, že sa všetko podarí zrealizovať podľa plánov. Tak získame pre školu ďalší príjemný  priestor na vzdelávanie a stretávanie sa s našimi priateľmi.

  Z.Hradiská, ZŠ Malinovského, Partizánske

   

   

   

 • SÚŤAŽ V ANGLICKOM JAZYKU
  27. 4. 2018

  Od februára do apríla organizovalo Gymnázium Partizánske už 11. ročník súťaže v anglickom jazyku English Language Competition .V prvom kole sa súťažiaci potrápili s gramatickým testom, ktorý obsahoval aj počúvanie a čítanie s porozumením. Z 20 účastníkov do ďalšieho kola postúpilo 10. Úlohou v druhom kole bolo písanie eseje na tému Narodeninová oslava. Podľa stupňa zvládnutia tejto úlohy postúpilo do posledného konverzačného kola 5 súťažiacich. Súťažiaci si mali pripraviť prezentáciu na tému Môj ideálny svet, ktorú museli odprezentovať pred porotou. Čakala ich aj konverzácia na tému, ktorú sa dozvedeli od poroty až počas posledného kola. Súťažiaci diskutovali na tému Moja obľúbená mobilná aplikácia. Počet bodov za jednotlivé kolá sa nakoniec spočítal a určil poradie najlepších. Žiačka 8. A triedy LAURA BELÁKOVÁ nádherne zabojovala a v silnej konkurencii obsadila krásne 3.miesto. Ďakujeme Laure za vzornú reprezentáciu školy.Poďakovanie patrí aj pani učiteľke ANJ Ing. Elvíre Pillárovej.

 • ZBER PAPIERA
  25. 4. 2018

  Aktualizovali sme modul AKTUALITY

 • OZNAM
  16. 4. 2018

  Riadieľka ZŠ oznamuje, že podpis Rozhodnutí o prijatí do 1. ročníka v šk. roku 2018/2019 bude v dňoch 16. 4. - 18. 4. 2018 od 7.00 hod do 15.00 hod., alebo po vzájomnej dohode. 

  Mgr. Alena Barancová, riad.

   

 • OZNAM
  27. 3. 2018

  Dňa 28. 3. 2018 bude ŠKD otvorený do 15:30 hod. z dôvodu osláv Dňa učiteľov.

  Za pochopenie ďakujeme.

   

 • OZNAM
  20. 3. 2018

  Riaditeľka ZŠ oznamuje žiakom, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, ich  rodičom a všetkým ostatným stravníkom, že  v piatok 23. marca 2018 sa z technických príčin (oprava elektrického zariadenia) nebude podávať teplá strava.

  Miesto obeda bude vydaný suchý obed – bageta.

  Za pochopenie ďakujeme.

   

                                        Mgr. Alena Barancová, riad. školy

 • TESTOVANIE 9 - 2018
  16. 3. 2018

  OZNAM

   

  Dňa 21. marca 2018 (streda) sa v našej škole uskutoční

   

  TESTOVANIE 9 – 2018

   

   

  Organizátor testovania: Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania

  Názov a adresa školy: Základná škola, Malinovského ulica 1160/31,

                                           958 06 Partizánske

   

   

  Testovanie sa uskutoční v troch skupinách:

   

  1. Označenie učebne: č. dverí 224, II. poschodie (9. A)

  Meno administrátora: Mgr. Róbert Dorčiak – matematika

                                        Mgr. Róbert Dorčiak – slovenský jazyk a literatúra

  Kód skupiny: 01

  Počet testovaných žiakov v učebni: 15 žiakov

   

  2. Označenie učebne: č. dverí 221, II. poschodie (Multimediálna učebňa)

  Meno administrátora: Mgr. Martina Boratková  – matematika

                                         Mgr. Silvia Hrabošová – slovenský jazyk a literatúra

  Kód skupiny: 02                                          

  Počet testovaných žiakov v učebni: 5  žiakov

   

  3. Označenie učebne: č. dverí 216, II. poschodie (5. A)

  Meno administrátora: PaedDr. Zuzanna Vaňová  – matematika

                                         PaedDr. Zuzanna Vaňová – slovenský jazyk a literatúra

  Kód skupiny: 03                                          

  Počet testovaných žiakov v učebni: 3  žiaci

   

   

   

   

   

  Riaditeľka školy, Mgr. Alena Barancová

  Koordinátor Testovania 9, Mgr. Jana Kňazeová

  e modul AKTUALITY

 • Okresné kolo v basketbale chlapcov ZŠ
  16. 3. 2018

   Dňa 13. marca 2018 sa na pôde našej školy uskutočnilo okresné kolo v basketbale  chlapcov ZŠ. Účastníkmi boli postupujúci z jednotlivých základných kôl ( 12.3. ): ZŠ Malinovského, ZŠ s MŠ V. okružná,  ZŠ R. Kaufmana a ZŠ V. Beniaka Chynorany. Celkovo sa v rámci okresu Partizánske prihlásilo 7 škôl.

  Hralo sa turnajovým spôsobom. Hrací čas bol 2x8 minút. Okresné kolo organizovalo CVČ Relax Partizánske a naša škola. Rozhodoval pán Ing. Rudolf Trčo.

  Výsledky jednotlivých zápasov:ZŠ Malinovského – ZŠ R. Kaufmana ( 13:3 )ZŠ Malinovského – ZŠ s MŠ V. okružná ( 20:2 )

  ZŠ Malinovského – ZŠ V. Beniaka Chynorany ( 19:5 )ZŠ R. Kaufmana – ZŠ s MŠ V. okružná ( 5:9)

  ZŠ R. Kaufmana -ZŠ V. Beniaka Chynorany ( 17:0 )

  ZŠ V. okružná – ZŠ V. Beniaka Chynorany ( 7:6 )

  1. miesto ZŠ Malinovského2. miesto ZŠ s MŠ V. okružná

  3. miesto ZŠ R. Kaufmana

  4. miesto ZŠ V. Beniaka Chynorany

        Za predvedenú hru počas celého turnaja, vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy chcem poďakovať a zároveň popriať chlapcom veľa síl do ďalších športových súťaží, ktoré nás ešte v tomto školskom roku čakajú.

  Školu reprezentovali:Jakub Repa, Juraj Benca, Juraj Polák, Peter Baláž, Michal Fesenko Oleksilovyč, Adrián Belianský, Matúš Bodocký, Alex Bauer a Jakub Belianský.

  R.D.

 • Zápis do 1. ročníka ZŠ
  12. 3. 2018


 • Drogy sú cesta do tmy
 • Chrípkové prázdniny
  13. 2. 2018

  Riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia vydaného Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Prievidza so sídlom v Bojniciach, vzhľadom k epidemickému výskytu akútnych respiračných ochorení  je v čase od 14. do 16. februára 2018 zákaz vyučovania a organizovania hromadných akcií pre deti a mládež. Od 19. do 23. februára 2018 budú jarné prázdniny. V čase prázdnin nebude v prevádzke ŠKD, ani školská jedáleň, žiaci budú zo stravy automaticky odhlásení. Nástup do školy po prázdninách je 26. februára 2018.

strana: