AKTUALITY Fotoalbum ŠÍPKAR Predmety 2% DANE O škole Napíšte nám Kontakt
 • Čo je Fair trade?

  Do galérie Čo je Fair trade? boli pridané fotografie.

  Na hodine biológie v 6.B sa žiaci učili o spravodlivom obchode zážitkovou formou. Názov aktivity znel: Čo sa skrýva pod šupkou?"  P.učiteľka Z.Hradiská si pre žiakov pripravila lístočky s úlohami  k danej téme. Žiaci potom rozdelení do skupín písali o výhodách a nevýhodách pestovania banánovníka, kávovníka a kakaovníka. Sami prišli na veľa spoločných znakov, ktoré napísali na tabuľu. Potom hľadali na mape sveta, kde sa plodiny pestujú. Na hodine využili materiál o Globálnom vzdelávaní, ktorý  vypracovala organizácia "Človek v ohrození".  Aktivita bola zameraná na ľudské práva, na zistenie reálnej situácie pri obchodovaní s uvedenými poľnohospodárskymi plodinami a uvedomenie si nespravodlivosti pri vyplácaní podielu zo zisku pestovateľom. Značka Fair trade na niektorých druhoch produktov je zárukou toho, že ľudia, ktorí sa podieľali na výrobe daného produktu boli spravodlivo ohodnotení a bola im vyplatená  primeraná mzda. Kúpou takýchto produktov podporujeme aj my spravodlivý obchod. 

 • Vyučovanie v Učiacej záhrade

  Do galérie Vyučovanie v Učiacej záhrade boli pridané fotografie.

 • Nové lavičky okolo ohniska

  Do galérie Nové lavičky okolo ohniska boli pridané fotografie.

  Koncom mája boli v našej "Učiacej záhrade" umiestnené 4 nové drevené lavičky okolo ohniska. Všetci sa tešíme ako ich vyskúšame počas "opekačiek" s našimi spolužiakmi, rodičmi a pani učiteľkami. Pánovi školníkovi pomáhali chlapci z 9.A triedy.

 • Opekačka v Učiacej záhrade

  Do galérie Opekačka v Učiacej záhrade boli pridané fotografie.

  Žiaci 1.B triedy, rodičia a p.učiteľka Ivana Kmeťová si takto spríjemnili jedno pekné popoludnie. Po "Slávnostiach učenia " v telocvični sa presunuli do školskej záhrady a strávili tam spolu pekné chvíle. Opiekli si špekáčiky, pozhovárali sa, deti sa zahrali a dobre si pobehali. 

 • Vnímanie prírody všetkými zmyslami v Učiacej záhrade

  Do galérie Vnímanie prírody všetkými zmyslami v Učiacej záhrade boli pridané fotografie.

  1.6.2018 sa žiaci 6.A a 6.B zúčastnili prednášky v Učiacej záhrade na tému "Vnímanie prírody všetkými zmyslami". Pán Richard Medal z Centra environmentálnych aktivít v Trenčíne im priniesol rôzne vzorky prírodných materiálov a žiaci ich museli čuchom, zrakom, hmatom a chuťou rozpoznávať. Sluch využili pri  počúvaní nahrávok zvukových prejavov rôznych druhov  vtákov a cicavcov. Nebolo vôbec ľahké niektoré z nich uhádnuť. Spoločne sa naučili a dozvedeli veľa nového. Ďakujeme p.Medalovi za jeho ochotu prísť ku nám urobiť takúto prednášku priamo v teréne našej školskej záhrady a tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu niekedy v blízkej budúcnosti.

 • "Meteobúdka"

  Do galérie "Meteobúdka" boli pridané fotografie.

 • Škola v prírode 4. A

  Do galérie Škola v prírode 4. A boli pridané fotografie.

 • Škola v prírode 4. A
  28. 6. 2018

  Aktualizovali sme modul AKTUALITY

  V dňoch 11.-15.6. 2018 sa zúčastnili žiaci 4.A triedy školy v prírode vo Vysokých Tatrách. Počas piatich dní nadobudli deti veľa nových zážitkov. Už cestou do školy v prírode sme sa zastavili v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Na druhý deň sme navštívili Múzeum TANAP-u a Botanickú záhradu v Tatranskej Lomnici. V stredu sme si dali trochu "do tela" - prešli sme pešo zo Starej Lesnej do Starého Smokovca, odtiaľ pozemnou lanovkou na Hrebienok a k Vodopádom Studeného potoka. Veľkým zážitkom bolo stretnutie s dvomi líškami pri Reinerovej chate. Vo štvrtok nám počasie neprialo a tak sme si dali oddych. Nezaháľali sme však a vyhodnotili sme správanie a poriadok na izbách. Všetky deti boli nezvyčajne dobré a tak sa každému ušla pekná odmena. V posledný deň cestou domov sme sa zastavili na Štrbskom plese. Pozreli sme si skokanské mostíky a prešli sa kúsok popri plese. Celkom na záver sme ešte navštívili Važeckú jaskyňu. Škola v prírode sa nám vydarila, všetci sme sa zdraví vrátili domov a rodičia nás už netrpezlivo čakali pred školou. Všetky deti si zaslúžia za školu v prírode veľkú pochvalu.

 • Koncoročný výlet 6. A

  Do galérie Koncoročný výlet 6. A boli pridané fotografie.

 • Školský koncoročný výlet 6. A
  18. 6. 2018

  V dňoch 23.-24. mája sa žiaci 6.A triedy zúčastnili školského koncoročného výletu v rekreačnom stredisku Pemafarm Látkovce. Prežili sme dva dni plnéspoločných zážitkov, hier, športových súťaží a vybrali sme sa i na túru na Jankov Vršok.

 • Návšteva divadla v Trnave a exkurzia do Košarísk
  15. 5. 2018

  AKTUALITY

  ​​​​​​​V piatok 11.5.2018 sa 45 žiakov z našej školy zúčastnilo divadelného predstavenia v Trnave. Azda najznámejšie literárne dielo od francúzskeho spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho si získalo srdcia miliónov ľudí na celom svete. Poetický príbeh o stretnutí pilota a Malého princa v púšti. Malý princ je úprimná a krehká bytosť, ktorá k nám prichádza zo svojej planétky, aby nám vyjavil svoje tajomstvá a ukázal nám základné ľudské hodnoty. Pomáha nám spoznať veci, ktoré je možné vidieť iba srdcom. Učí nás v čom spočíva prosté šťastie a nabáda nás po celý čas k priateľstvu a nesebeckému životu. Prekrásny príbeh plný hlbokých myšlienok, ktorý stále dokáže tak veľa povedať deťom aj dospelým.  So srdcami naplnenými láskou sme sa presunuli z Divadla Jána Palárika v Trnave do rodnej obce Milana Rastislava Štefánika – do Košarísk. Po vypočutí celého životného príbehu priamo v jeho rodnom dome sme na záver mohli len konštatovať, že aj napriek veľmi krátkemu životu toho stihol viac ako mnohí ostatní dokopy a aj napriek jeho menšiemu vzrastu to bol človek – velikán.  Popredný astronóm, politik, filozof, cestovateľ a generál, zaangažovaný za vznik Československa  v roku 1918, sa narodil v rodine evanjelického kňaza v Košariskách a tragicky zahynul pri havárii lietadla neďaleko Ivanky pri Dunaji.  Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika je dôstojným miestom jeho odpočinku. Naše kroky preto smerovali v závere exkurzie aj sem. Nádherné výhľady na široké okolie Myjavskej pahorkatiny  a pohľad na rodnú obec Košariská nás prinútili opäť sa na chvíľku zastaviť a zamyslieť sa...

 • Mladý záchranár civilnej ochrany

  Do galérie Mladý záchranár civilnej ochrany boli pridané fotografie.

 • Mladý záchranár civilnej ochrany
  15. 5. 2018

  AKTUALITY

  10.5.2018 sa na kúpalisku Dúha v Partizánskom konalo okresné kolo súťaže Mladý záchranár civilnej ochrany.  Súťaž  pozostávala z viacerých disciplín.  Štvorčlenné družstvá zložené z dvoch  dievčat a dvoch chlapcov  museli riešiť úlohy z oblasti zdravotnej prípravy, civilnej ochrany, orientácie v prírode a v teréne, požiarnej ochrany a streľby  zo vzduchovky. Súťaž bola veľmi náročná a i keď venovali naši žiaci spoločne s p.uč.Hradiskou príprave naozaj množstvo času, nepodarilo sa im prebojovať do krajského kola. Umiestnili sa na  4.mieste, ale sľúbili že budúci rok to bude určite lepšie.

 • KRAJSKÝ KOMUNITNÝ PROJEKT - hlasovanie cez e-mail
  4. 5. 2018

  Vážení rodičia, priatelia, priaznivci našej školy!

  Tento rok sa škola zapojila do participatívneho komunitného projektu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Je podaných 16 projektov, aby sme uspeli, je potrebné hlasovať cez e-mail na stránke:

  https://www.tsk.sk/financie/participativny-komunitny-rozpocet/partizanske/3.-dielnicka-sikovnych-majstrov.html?page_id=416152

  Hlasovať môžete od 1. do 15. mája 2018.

  Projekt je zameraný na vybudovanie dielne pre žiakov školy spolupracujúcich s organizáciami pre postihnutých mladých ľudí. V rámci dielne by mal vzniknúť priestor, v ktorom budú žiaci môcť uchovávať kultúrne dedičstvo našich predkov a rozvíjať svoju zručnosť i technickú stránku osobnosti.

  Prosíme Vás, zahlasujte za našu dielničku, v ktorej si budeme cvičiť a trénovať zručnosť, trpezlivosť a zároven budú krásne výrobky tešiť oči a dušu. 

  Veľmi pekne ďakujeme za podporu, veríme, že aj Vaša SMS prispeje k tomu, aby náš projekt bol jedným zo šiestich, ktoré budú podporené.

   

 • ​​​​​​​KOMUNITNÝ PROJEKT - SMS hlasovanie
  2. 5. 2018

  Vážení rodičia, priatelia, priaznivci našej školy!

  Aj tento rok sa škola zapojila do komunitného projektu mesta Partizánske. Je podaných 16 projektov, aby sme uspeli, je potrebné poslať SMS (spoplatnené 50 centov) na číslo 6664

  Hlasuje sa nasledovne: 6664 PROJEKT medzera 4

  Hlasovať môžete od 1. do 15.mája 2018.

  Máme záujem vybudovať v škole KERAMICKÚ DIELŇU, v rámci ktorej budú môcť žiaci uchovávať kultúrne dedičstvo svojich predkov, rozvíjať motorické a umelecké zručnosti a vyrábať rôzne predmety a darčeky. Ak bude záujem medzi dospelými, plánujeme otvoriť kurz aj pre nich.

  Prosíme Vás, zahlasujte za našu keramickú dielničku, v ktorej si budeme cvičiť a trénovať zručnosť, trpezlivosť a zároven budú krásne výrobky tešiť oči a dušu.

  Z jedného telefónneho čísla je možné za konkrétny projekt hlasovať iba raz.

  Veľmi pekne ďakujeme za podporu, veríme, že aj Vaša SMS prispeje k tomu, aby náš projekt bol jedným z desiatich, ktoré budú podporené sumou 2000.- eur.

   

 • DANCE STAR
  10. 5. 2018

  Opäť, po roku, sa môžeme tešiť už na 3. ročník školskej tanečnej súťaže - Dance Star ZŠ Malinovského

 • ZBER PAPIERA - UKONČENÝ
  10. 5. 2018

  Oznamujeme všetkým žiakom a rodičom, že dňa 9. 5. 2018 skončil zber papiera.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili. 

 • UČIACA ZÁHRADA
  3. 5. 2018

  Základná škola na Malinovského ulici začala od 23. apríla pri príležitosti Dňa Zeme realizovať množstvo zaujímavých aktivít, ktoré sú súčasťou projektu s názvom „Učiaca záhrada“. Projekt finančne podporila Nadácia Pontis spoločne s Nadačným fondom Telecom.

  Od pondelka do piatku učitelia spolu so žiakmi pracovali na rôznych úlohách. Počasie bolo nádherné, slnečné. Druháci sadili muškáty do ozdobných kvetináčov. Štvrtáci dosadili do bylinkového záhonu mätu, pamajorán, tymian a petržlenovú vňať. Piataci vytvárali pekné obrazce z plastových štuplíkov na plote okolo školskej záhrady. Šiestaci vybudovali CINTORÍN ODPADKOV. Do zeme zakopali rôzne druhy odpadu ako napríklad plastové poháriky, papier, cigaretový ohorok, ponožku, či ohryzok z jablka.  Na kovovú tabuľu napísali dobu rozkladu jednotlivých komodít. Po roku odpadky vykopú a posúdia, ako sa zmenil ich vzhľad. Siedmaci začali konštruovať METEOROLOGICKÚ BÚDKU, ktorá nám bude slúžiť na zaznamenávanie teploty vzduchu a množstva zrážok. Poznatky potom využijeme na hodinách geografie a fyziky. Žiaci ôsmeho ročníka spravili v školskej záhrade SMEROVÚ RUŽICU, pomocou ktorej veľmi ľahko určíme svetové strany a  rýchlo sa zorientujeme v prírode. Deviataci mali za úlohu vytvoriť POCITOVÝ CHODNÍK. Pokiaľ by ste chceli zapojiť do poznávania prírody všetky zmysly, neváhajte sa prejsť so zatvorenými očami a bosými nohami po našom novom chodníku v Učiacej záhrade. Chvíľami budete mať pocit, že ste na pieskovej pláži pri mori, o chvíľu vás prekvapí  vôňa živice, kôry, dreva a určite príjemné bude aj to, keď sa vaše nohy ponoria do mäkkého machu. Počas celého týždňa prebiehali aj ďalšie sprievodné aktivity. Do nášho altánku zavítali medzi tretiakov dvaja páni – lesníci, ktorí im vysvetlili význam lesa, porozprávali im o tom, ako sa majú o les starať a čo všetko môžu v lese nájsť. Spolu odmerali aj obvod kmeňa stromu v našej záhrade. Žiaci 8.A triedy navštívili tretiakov a formou PARTNERSKÉHO UČENIA odovzdali mladším kamarátom množstvo zaujímavých poznatkoch o sadení, starostlivosti a využívaní liečivých byliniek. Spolu potom niektoré bylinky zasadili do kvetináčov. V rámci projektu ERASMUS+, do ktorého sú naši ôsmaci zapojení, im porozprávali ešte aj o dvoch povolaniach, ktoré súvisia s prácou v záhrade. Porovnávali povolanie záhradníka a záhradného architekta. Vysvetlili deťom, že aj tieto povolania si vyžadujú výborné schopnosti a zručnosti.

  V nasledujúcom období budú ešte do priestoru Učiacej záhrady nainštalované náučnÉ tabule a okolo ohniska budú umiestnené lavice na sedenie. Náučné tabule budú pomáhať pri vyučovaní rôznych predmetov, akými sú napr. biológia, geografia, dejepis, fyzika, či matematika. Čítaním zaujímavých informácií sa žiaci dozvedia veľa o našom regióne, o jeho prírodných a kultúrnych pomeroch. No a nové sedenie pri ohnisku využijeme počas opekania s našimi rodičmi a kamarátmi. Už teraz sa na to všetci veľmi tešíme a dúfame, že sa všetko podarí zrealizovať podľa plánov. Tak získame pre školu ďalší príjemný  priestor na vzdelávanie a stretávanie sa s našimi priateľmi.

  Z.Hradiská, ZŠ Malinovského, Partizánske

   

   

   

 • SÚŤAŽ V ANGLICKOM JAZYKU
  27. 4. 2018

  Od februára do apríla organizovalo Gymnázium Partizánske už 11. ročník súťaže v anglickom jazyku English Language Competition .V prvom kole sa súťažiaci potrápili s gramatickým testom, ktorý obsahoval aj počúvanie a čítanie s porozumením. Z 20 účastníkov do ďalšieho kola postúpilo 10. Úlohou v druhom kole bolo písanie eseje na tému Narodeninová oslava. Podľa stupňa zvládnutia tejto úlohy postúpilo do posledného konverzačného kola 5 súťažiacich. Súťažiaci si mali pripraviť prezentáciu na tému Môj ideálny svet, ktorú museli odprezentovať pred porotou. Čakala ich aj konverzácia na tému, ktorú sa dozvedeli od poroty až počas posledného kola. Súťažiaci diskutovali na tému Moja obľúbená mobilná aplikácia. Počet bodov za jednotlivé kolá sa nakoniec spočítal a určil poradie najlepších. Žiačka 8. A triedy LAURA BELÁKOVÁ nádherne zabojovala a v silnej konkurencii obsadila krásne 3.miesto. Ďakujeme Laure za vzornú reprezentáciu školy.Poďakovanie patrí aj pani učiteľke ANJ Ing. Elvíre Pillárovej.

 • ZBER PAPIERA
  25. 4. 2018

  Aktualizovali sme modul AKTUALITY

strana: