• Zápis do 1. ročníka

• Našej škole veľmi záleží na tom, aby sa deti na školskú dochádzku pripravili tak, aby od prvých dni mali možnosť zažiť v škole pekné chvíle, aby prežívali svoj prvé školské úspechy. Príprava učiteľov na deti z materských škôl nie je iba záležitosťou zápisu do prvého ročníka. Už od začiatku školského roka navštevujú pravidelne deti z materských škôl  naše triedy, kde sa v rámci partnerského učenia podieľajú na vyučovaní v triedach, v učebni informatiky, v interaktívnej triede a v telocvični. Predškoláci majú možnosť zoznámiť sa so staršími kamarátmi, vždy sa niečo nové naučia a hlavne si zvykajú na priestory školy a systém práce v nej.

Nemenej dôležitou prípravou na príchod detí na zápis i do prvého ročníka,  sú konzultácie školského špeciálneho pedagóga s pani učiteľkami z materských škôl. Školský špeciálny pedagóg pozoruje deti v triedach materských škôl, zisťuje, v čom sú deti úspešné a s čím majú problémy.  Takto už na zápis prichádzajú deti, ktoré špeciálneho pedagóga i učiteľov poznajú a špeciálny pedagóg vie, na čo má pri zápise svoje pozorovanie zamerať.

Osobitným spôsobom, ako pozvať deti k zápisu je pozvánka, ktorá je odovzdaná pri návšteve školy každému predškolákovi, každý v nej nájde  na svoje meno napísaných pár milých riadkov, ktoré ho motivačne pripravia na jeden z najdôležitejších dní v jeho živote – zápis.  List je vložený do obálky, ktorú výtvarne ozvláštnia mladší žiaci z I. stupňa.

Zároveň rodičia dostávajú pozvánku na stretnutie s vedením školy a pedagógmi.  Na tomto stretnutí sa rodičia môžu dozvedieť základné informácie o zameraní školy, vzdelávacom programe, prezrú si priestory školy a špeciálny pedagóg ich oboznámi s tým, čo deti čaká na zápise a na aké aktivity sa majú sústrediť v období od zápisu do začiatku školskej dochádzky.

Akékoľvek otázky, ktoré majú rodičia predškolákov, môžu prediskutovať s vedením školy i špeciálnym pedagógom, učiteľkami školy kedykoľvek v pracovnom čase.