• AKO NA STREDÚ ŠKOLU

• Ako na strednú školu

Postup pri podávaní prihlášok a prijímaní na stredné školy podľa Zbierky zákonov č.245/2008, tretí oddiel,§ 62-71

• Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášky riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje.
          • Zákonný zástupca žiaka si môže podať dve prihlášky na dve rôzne SŠ alebo dva rôzne odbory tej istej SŠ a dve prihlášky na odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu, t.j. na odbor s talentovou skúškou. Ďalšiu prihlášku si môže podať iba v prípade, ak žiak nebol v prvom termíne prijatý ani na jednu zo SŠ, a to na druhý júnový termín prijímacieho konania.
          • Termíny platné pre tento školský rok, ako aj informácie o prijímaní na SŠ sú uverejnené na internete, na stránke školského výpočtového strediska  http://www.svs.edu.sk/proforient.aspx Nachádzajú sa tam aj štatistiky naplnenosti SŠ, zoznamy SŠ a odkazy a linky na jednotlivé SŠ.
          • Prihlášku vypĺňa výchovný poradca na základe údajov získaných od rodičov. Tieto údaje vypĺňajú rodičia na tlačive, ktoré dostanú žiaci od výchovného poradcu. Úlohou rodiča je potom všetky údaje skontrolovať a zaniesť ju k lekárovi pre potvrdenie o zdravotnom stave žiaka. Za potvrdenie na každú prihlášku sa platí poplatok.
          • Správnosť údajov uvedených na prihláške potvrdí svojím podpisom aj zákonný zástupca žiaka, aj žiak.
          • K prihláške je možné priložiť kópiu dokladu o úspešnom umiestnení v predmetovej olympiáde alebo súťaži, ktorá súvisí s odborom, o štúdium ktorého sa žiak uchádza.
          •  Vzhľadom na časovú rezervu nevyhnutnú pre spracovanie prihlášok od všetkých žiakov a termíny jarných a veľkonočných prázdnin sa termíny pre odovzdanie materiálov a prihlášok výchovnému poradcovi čiastočne líšia od tých, ktoré sa nachádzajú na stránke http://www.svs.edu.sk/proforient.aspx.

Termíny na odovzdanie podkladov k prijímacím skúškam na odbory s talentovou skúškou

Na školský rok 2017/2018  – do 20. 02. 2018.

Talentové skúšky

Na školský rok 2017/2018  – od 25. 03.  do 15. 04. 2018.

Termíny na odovzdanie podkladov k prijímacím skúškam na ostatné SŠ

Na školský rok 2017/2018 – do 10. 04. 2018.

Termíny prijímacích skúšok

Na školský rok 2017/2018