• Vyučovanie anglického jazyka

• Napriek tomu, že vyučovanie cudzieho jazyka je v našich školách povinné až od tretieho ročníka, naša škola sa rozhodla využiť voliteľné hodiny v prvom a druhom ročníku na zavedenie tohto jazyka do vyučovania.

V prvom ročníku sa žiaci učia anglický jazyk 1 hodinu týždenne, v druhom ročníku sú to už dve hodiny týždenne. ISCED 1 určuje povinné vyučovanie cudzieho jazyka v treťom a štvrtom ročníku po tri hodiny týždenne.

Vyučovanie cudzieho jazyka u žiakov mladšieho školského veku má svoje špecifiká. Preto je potrebné, aby hodiny cudzieho jazyka boli vedené učiteľmi, ktorí poznajú osobitosti tohto vekového obdobia v oblasti psychologickej, kognitívnej i afektívnej. Zároveň je nevyhnutné, aby učiteľ cudzieho jazyka absolvoval vzdelávanie, ktoré rozšíri jeho základnú aprobáciu o predmet - cudzí jazyk.

V našej škole učia anglický jazyk žiakov I. stupňa dve pani učiteľky:

Mgr. Jana Hoffmannová a PaedDr. Zuzanna Vaňová.

Obe spĺňajú požadované kritériá a snažia sa priviesť deti k pozitívnemu vzťahu k cudziemu jazyku. Práve ten je dôležitý pre rozvíjanie všetkých jazykových zručností. Svoje poznatky a komunikačné zručnosti si pani učiteľky rozšírili aj na vzdelávacom pobyte v Londýne a štipendijnom pobyte v Cambridge.